Boss všetkých bossov! Tak prezývajú bývalého šéfa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si momentálne odpykáva výnimočný trest odňatia slobody na doživotie. Jeho život, a predovšetkým činy, ktoré napáchal, sú však pre niektorých Slovákov natoľko zaujímavé, že sa na plátna kín čoskoro dostane film o známom mafiánovi.

Aj napriek tomu, že Černák pri zatknutí a vzatí do väzby nechcel o svojej trestnej činnosti ani len ceknúť, o pár rokov neskôr je to úplne iná pesnička. Dokonca vznikla kniha s názvom ,,Mikuláš Černák: Prečo som prelomil mlčanie“, ktorá bola vydaná v roku 2015. Aktuálne však prichádza veľká novinka, keďže filmové spracovanie o najznámejšom mužovi podsvätia by sa malo dostať do kín už v roku 2020.

Cieľom unikátnej snímky má byť skutočný obraz mafiánskej scény z 90-tych rokov, ktorý rozhodne priláka do kín tisícky Slovákov. Je však prekvapujúce, že samotný Mikuláš bol práve tým človekom, ktorý ponúkol producentom práva na spracovanie tohto námetu bez nároku na honorár.

Spolupráca s bývalým mafiánom má byť dokonca perfektná. ,,Je veľmi inteligentný a rýchlo si naštuduje veci, ktorým nerozumie… Dá sa povedať, že to bude prvý scenár o tejto téme, ktorý bude 100 % dôveryhodný, a hlavne uveriteľný pre diváka. Mikuláš Černák tiež písal aj niektoré dialógy v scenári,“ uviedol v rozhovore pre startitup.sk brand manažér produkčnej spoločnosti Marcel Krajčo.

Zdroj: startitup.sk  |  Foto: Facebook, YouTube