Vojna na Ukrajine je momentálne spojená s rôznymi desivými historkami či neoverenými informáciami, pričom nie je jednoduché rozoznať, kde je skutočne pravda. Tak to bolo aj v prípade Ukrajinky, ktorá si ako zbraň zvolila obľúbený kompót. Jej príbeh sa však napokon potvrdil.

Na sociálnych sieťach sa začal šíriť príbeh o Ukrajinke, ktorej sa podarilo zostreliť dron zo svojho balkóna. Fámy sa naďalej šírili, no nikto netušil, či je príbeh vôbec pravdivý. Zamestnanci portálu Life.liga.net sa rozhodli nájsť samotnú aktérku, ktorá napokon potvrdila celý útok na dron.

Obyvateľka mesta Kyjev si totiž pred pár dňami išla zapáliť cigaretu na balkón, keď zbadala dron priamo v jej výške. Chcela vojsť do bytu a vziať niečo, čím by dron zničila, no bála sa, že by odletel. V tej chvíli jej napadla jediná vec, a to vziať kompót. Jej hod bol natoľko dobrý, že zostrelila lietajúci stroj. ,,Boli to paradajky so slivkami, moje obľúbené. Litrový pohár,“ uviedla Olena pre life.liga.net.

Dron sa následne zrútil k zemi, pričom si to hlavná hrdinka príbehu ešte poistila. S manželom išli na ulicu a zvyšky stroja rozdupali. Nie je známe, komu dron patril alebo na čo bol určený. Olena si však myslí, že išlo o pomôcku zlodejov, ktorí hľadajú byty bez majiteľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: life.liga.net  |  Foto: Pixabay