Koncom augusta prišiel z dielne politickej strany SNS nový návrh zákona, ktorý mal skupine Slovákov predĺžiť ročný nárok na dni voľna. Poslanci v tom období argumentovali vyjadrením, že ide o platné zvýhodnenie vybraných zamestnancov podľa európskych štandardov. Vyhlásenia politikov boli zrejme dostačujúce, keďže zmena novely nakoniec v parlamente prešla!

Poslanci Tibor Jančula a Magdaléna Kuciaňová predložili zmenu novely v Zákonníku práce, v ktorej navrhli vymerať nárok na dovolenku v dĺžke piatich týždňov pre zamestnancov, avšak iba pre Slovákov, ktorí ešte nedovŕšili 33 rokov. Pri poslednom rokovaní v parlamente sa podarilo nový zákon presadiť.

Zamestnanci mladší ako 33 rokov tak majú nárok na dlhšiu dovolenku, no to iba v prípade, že sa trvalo starajú o neplnoleté dieťa. Novela nadobudne svoju účinnosť už 1. januára 2020. Aj napriek tomu, že niektorí opoziční poslanci tvrdili, že viac voľných dní by si zaslúžili zamestnanci v preddôchodkovom veku, národniari sú presvedčení, že právna úprava bude mať pozitívny vplyv na manželstvo, rodičovstvo, rodinu i na samotnú výchovu detí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/NR SR, Pixabay