Uplynulý utorok sa na zasadnutí parlamentu rokovalo o novele, ktorá sa týkala zadržiavania vodičských preukazov. Návrh zákona z dielne Ministerstva financií SR bol poslancami schválený, v dôsledku čoho si vodiči budú musieť dať, okrem iných, pozor aj na ďalšiu dôležitú vec. Ak sa tak nestane, za volant si tak skoro nesadnú.

Parlament schválil novelu daňového poriadku, pričom správca dane môže zadržať vodičský preukaz šoférovi, ktorý má dlžoby na daniach. Výnimku dostali vodiči z povolania, ktorým sa nový druh daňovej exekúcie vyhne.

Ministerstvo financií upozorňuje, že ide o opatrenie, ktoré by malo mať preventívny charakter. ,,Dane sú dôležitý fiškálny nástroj politiky štátu, aby však bolo možné zabezpečiť riadne plnenie všetkých jeho funkcií, je potrebné dôsledné vyžadovanie ich platenia a následné vymáhanie,“ uvádzalo sa v návrhu zo strany rezortu financií.

So schválením novely sa objavia aj ďalšie zmeny, keďže dôjde k zníženiu administratívnej záťaže daňových subjektov. Zároveň sa upravili pravidlá pri odklade či platení dane v splátkach, pričom sa zefektívni aj registračné konanie.

Pri rokovaní poslancov nastali zmeny v zákone o používaní elektronickej registračnej pokladnice. Predlžuje sa totiž obdobie na odoslanie údajov do systému eKasa zo 48 hodín na 96 hodín. Taktiež sa skráti obdobie vytlačenia bločku na predajnom mieste.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ekonomika.sme.sk, etrend.sk  |  Foto: Pixabay, minv.sk, depositphotos.com