Udalosti Prichádza sprísňovanie opatrení: Platiť budú pre tieto OKRESY!

Prichádza sprísňovanie opatrení: Platiť budú pre tieto OKRESY!

Koronavírus trápi celé Slovensko, no v niektorých okresoch je situácia vážnejšia ako v iných. Hygienici sa z tohto dôvodu rozhodli sprísniť opatrenia v oblastiach, kde sa výrazne zvýšil denný počet pozitívne nakazených.

Sprísnenie protipandemických opatrení ustanovili regionálne úrady verejného zdravotníctva v Trenčíne a Považskej Bystrici, pričom platia od dnešného dňa (12. decembra). Ide o okresy Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Považská Bystrica, Púchov a Ilava.

V uvedených okresoch je prísny zákaz organizovania vianočných trhov a iných stretnutí, ktoré sú spojené s konzumáciou jedla či nápojov. V tomto prípade neplatí ani možnosť kontaktu šiestich ľudí na jednom mieste. Výnimkou sú stretnutia najbližších rodinných príslušníkov.

Obmedzenia sa týkajú aj hromadných kultúrnych podujatí, ktoré môžu byť určené iba pre sediacich divákov, no medzi sediacimi musí byť voľné jedno miesto. Diváci môžu byť taktiež v každom druhom rade. Rovnaké pravidlá sa týkajú aj návštevy kostola, kde zároveň v jednom momente nemôže byť viac ľudí na 15 m2.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: Pixabay

Exit mobile version