Presne 26. marca sa na verejnosť dostala tragická správa o úmrtí obľúbeného kráľa večierkov, Daniela Nekonečného († 52). Speváka našli v jeho dome v pražskej časti Řeporyje bez známok života. Príčina smrti však nebola známa, preto bola nariadená súdna pitva. Výsledky však mnohých prekvapili.

Smrť českého speváka, tanečníka a zabávača Dana Nekonečného († 52) mnohých šokovala. Nič nenaznačovalo, že by sa mal trápiť vážnymi zdravotnými problémami. Spevákova bývalá priateľka Zuzana Kardová však prezradila, že trpel epilepsiou.

Rodina aj priatelia preto predpokladali, že epileptický záchvat v kombinácií s alkoholom spôsobili smrť obľúbeného umelca. Výsledky pitvy však preukázali niečo absolútne iné, a taktiež je už známy aj skutočný dátum smrti. ,,Dan zomrel 23. marca v kúpeľni. Nebolo to vo vani, ale ležal vedľa nej na dlážke. Príčinou bol neliečený zvýšený krvný tlak, následný infarkt a opuch srdca a mozgu. Testy na toxikológiu boli negatívne,” uviedla Kardová pre blesk.cz.

Zuzana bola z príčiny smrti poriadne prekvapená, keďže podľa jej slov Nekonečný vôbec netušil, že trpí vysokým krvným tlakom. Nenavštívil lekára ani vo chvíľach, ktoré sám nazýval “infarktový stav“ a zrejme práve ten sa mu stal osudným. Je však otázne, či by Dan bral vhodné lieky, keďže medikamentom nedôveroval.

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: Facebook/Dan Nekonečný, Facebook/Sajfa