Pridá sa Bielorusko do vojny proti Ukrajine? TOTO sú slová Lukaschenka!

Dátum:

Konflikt na Ukrajine neutícha a ostreľovanie prebiehalo ako v Kyjeve, tak aj v časti prístavného mesta Odesa. Rusko sa medzičasom vyjadrilo, že ak sa Bosna a Hercegovina pridá k EÚ a NATO, čaká ju v prípade „ohrozenia Ruska“ rovnaký scenár ako na Ukrajine. 

Podľa dostupných informácií zahraničných médií a agentúr má údajne ruská armáda zbrane a jedlo na približne tri dni a západ tak čaká, aký krok ruský prezident Putin podnikne. Čína sa na pomoc Rusku nechystá z dôvodu ochrany svojich obchodných záujmov v Európe a Amerike.

Inou kapitolou je však Bielorusko, ktoré poskytlo ruskej armáde svoje južné hranice, odkiaľ vstúpili na Ukrajinu a odkiaľ pristávajú aj výstrely či rakety. Lukaschenko zároveň poslal k Brestu aj časť svojej armády, ktorá však zatiaľ nevstúpila na územie Ukrajiny. Bielorusko navyše tiež dostalo, hoci v menšej miere, sankcie od západu. Jeden zo scenárov však hovorí, že Kremeľ by mohol na Bielorusko tlačiť a žiadať vojenské posily na Ukrajine.

Existuje ale reálna šanca, že časť bieloruskej armády by nebola ochotná ísť do boja a odoprela by prezidentovi poslušnosť. Rovnako bieloruská opozícia vyzýva k neposlušnosti a niekoľko stoviek Bielorusov išlo bojovať za Ukrajinu. Prezident Lukaschenko sa v nedávnom rozhovore vyjadril tak, že je dosť rozumný na to, aby sa do konfliktu nedal vtiahnuť. Jedným dychom ale odvetil, že na bieloruské územie dopadli viaceré strely a rakety a v prípade eskalujúceho ohrozenia by musel na Ukrajinu reagovať. Kyjev tieto informácie označuje za falošné, pričom útoky prichádzali podľa ich slov od ruských vojsk z Ukrajiny, ktoré sa takto snažia provokáciou zatiahnuť Bielorusko do vojny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/АТН: новости Беларуси и мира, news.com.au

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...