Vianočné sviatky sú finančne najnáročnejším obdobím v roku, nehovoriac o stále pretrvávajúcej pandémií koronavírusu, ktorá výrazne zasiahla do peňaženiek Slovákov. Aj napriek obmedzenému rozpočtu sa však drvivá väčšina ľudí rozhodla zadovážiť aspoň maličkosť pre blízkych členov rodiny.

Spoločnosť Home Credit vytvorila prieskum, ktorý sa uskutočnil dva týždne pred Štedrým dňom, a teda práve v období, kedy sa Slováci najviac rozbehnú do obchodov. Otázky sa týkali finančného rozpočtu a detailných darčekov pre priateľov a rodinných príslušníkov.

Výsledky výskumu ukázali, že viac ako polovica našincov sa zmestí pod hranicu 200 eur. Tretinu ľudí stoja vianočné darčeky od 200 do 400 eur. 13 % Slovákov potrebuje na nákupy sumu do 800 eur. Iba jedno percento opýtaných sa poriadne buchne po vačku a minie viac ako 2-tisíc eur. 5 % z celkového počtu respondentov si na darčeky požičia z banky. Až 51 % Slovákov nakupuje darčeky cez internet a ďalších 8 % poverí príbuzného, aby spravil vianočný nákup cez internet.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: touchit.sk