Mnohí výskumníci, epidemiológovia či lekári upozorňujú, že tretia vlna pandémie koronavírusu už dorazila aj na Slovensko. Potvrdzujú to i najnovšie údaje o rastúcom počte infikovaných v krajine, pričom zdravotníci sa obávajú, že nebude zachytené veľké množstvo ľudí, ktoré sa nakazili.

Primár nemocnice z Považskej Bystrice Milan Kulkovský sa na sociálnej sieti pravidelne vyjadruje k zdravotným témam, pričom sa najnovšie venoval spoľahlivosti antigénových testov. ,,Pár poznámok z praxe trošku nas*atého lekára. Poslední pacienti, ktorých sme na oddelení testovali PCR testami ako pozitívnych, mali negatívne antigénové testy,“ na úvod uviedol lekár.

Podľa jeho slov mali pacienti jasné príznaky nákazy, no aj napriek tomu boli ich antigénové testy negatívne. Dokonca bol pacientovi s horúčkou a kašľom robený dvakrát antigénový test a oba výsledky boli negatívne. Až PCR test ukázal pozitívny výsledok. ,,Toľko k spoľahlivosti testu, ktorý bol a je vstupenkou na veľké spoločenské podujatia,“ poznamenal Kulkový.

Primár zrejme narážal na návštevu pápeža na Slovensku, pričom mnohí zdravotníci upozorňovali, že výsledok antigénového testu nemá byť dostatočný na vstup na takéto podujatia. ,,Stálo to za to? O dva týždne budú na túto otázku hľadať odpoveď v nemocniciach stovky našich spoluobčanov. A zdravotníci budú plakať. Vedeli to, povedali to, ignorovali ich a nakoniec si to najviac odskáču,“ hnevá sa odborník, ktorý je každým dňom viac a viac frustrovaný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Milan Kulkovsky blog  |  Foto: FB/Milan Kulkovský blog, Miroslav Miklas, Pixabay