Po odvysielaní jojkárskej novinky Iveta sa na Slovensku spustila lavína reakcií. Sledovanosť prvej epizódy snímky režiséra Jana Hřebejka sa pochválila číslom 800-tisíc divákov. A kým časť z nich je zo seriálu nadšená, tá druhá, najmä z dotknutej oblasti Trebišova, sa cíti ukrivdene.

Seriál Iveta sa dočkal po odvysielaní prvej epizódy množstva pozitívnych reakcií. Keďže je však dej posadený do prostredia Trebišova a hlavná postava (Alžbeta Ferencová) stvárňuje polo-Rómku, obyvatelia východu sa cítia ukrivdení či urazení. Na ich obavy pred pár hodinami zareagoval aj herec Milan Ondrík, ktorý v seriáli účinkuje.

K veci sa ale vyjadril i samotný primátor Trebišova Marek Čižmár, ktorý je zo seriálu rozhorčený. Televízii JOJ poslal otvorený list, ktorý bol zverejnený na sociálnej sieti. Seriál kritizuje kvôli „hulvátstvu niektorých vyjadrení a vulgarizmov, zámerné prekresľovanie reality až dehonestáciu niektorých sociálnych skupín“. „Zosmiešňovaním kvality života na „východe“ na dosiahnutie humorného efektu je v skutočnosti len ukážkou totálneho úpadku kvality niektorých televíznych programov,“ odkazuje vedeniu.

„Azda najsmutnejšie pre mňa, ako občana, pôsobí fakt, že na tvorbu a sprostredkovanie týchto nálad sa prepožičiavajú herecké osobnosti, ktoré máme späté s významnými divadelnými či hereckými rolami,“ dodáva primátor. Ten oznámil, že mesto Trebišov sa obráti s podnetom aj na Radu pre mediálne služby. Vedeniu televízie JOJ napokon zaželal, aby nikdy nepociťovali také „nálady neodôvodnenej potupy a zosmiešňovania, aké spôsobili už prvé časti seriálu Iveta tu žijúcim obyvateľom“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Dobré správy z Trebišova │ Foto: Televízia JOJ, FB/Marek Čižmár