14. marca šokovala celé Slovensko tragická udalosť, pri ktorej zomrel 29-ročný policajt. Jeho vlastný kolega mu uštedril dve guľky do hrude, v dôsledku čoho skonal na mieste činu. Pri vyšetrovaní sa ukázalo, že strelcom bol syn primátorky mesta Prešov. S odstupom času prehovorila na verejnosti o bolesti, ktorú s rodinu prežíva.

Vyšetrovanie tragickej udalosti odhalilo množstvo desivých detailov, podľa ktorých sa Martin Turčan už pár týždňov pred streľbou správal viac ako čudne a dokonca mal podať niekoľko žiadostí o preloženie, aby u seba nemusel nosiť zbraň. Sám si zrejme uvedomoval, že môže byť nebezpečný. Ignorácia zo strany úradov napokon vyústila do prestrelky, pri ktorej zomrel policajt Filip (†29). Strelec sa momentálne nachádza na psychiatrii v Košiciach, pričom čelí obvineniu z vraždy.

Andrea Turčanová tesne po incidente vyjadrila v mene celej rodiny hlbokú ľútosť nad tým, čo sa stalo. Priznala, že netuší, čo viedlo jej syna k tak strašnému činu. K vražde či väzbe obvineného sa už viac nechcela vyjadrovať. Pred pár dňami sa však v Prešove uskutočnila tradičná živá krížová cesta a k divákom prehovorila aj samotná primátorka, ktorá priznala, že aj ona sa vo svojom živote pasuje s ťažkosťami.

Pred zaplneným námestím vyhlásila, že každý z nás prežíva vlastnú krížovú cestu. Taktiež vyzvala ľudí, aby sa zamysleli nad cestou, po ktorej išiel Kristus pred 2-tisíc rokmi. ,,Tí, ktorí sme veriaci, máme nádej na večný život a na odpustenie všetkého, čo sme možno nie úmyselne spôsobili v tomto živote,“ so smútkom povedala Turčanová, pričom jasne narážala na svojho syna a dokonca si vyslúžila od prítomných veľký potlesk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, presov.sk  |  Foto: FB/Andrea Turčanová, IG/vcelar.pod.barborou