Primátorka mesta Prešov si prechádza mimoriadne náročným obdobím, pričom jej meno bolo v posledných mesiacoch spájané predovšetkým s tragédiou, pri ktorej bol zastrelený 29-ročný policajt Filip. Páchateľom bol jej syn Martin, ktorý sa momentálne nachádza na psychiatrii. Zdá sa, že rodinné problémy nie sú jediným “zádrhelom“ v jej živote.

Nedávno sa uskutočnilo 37. zasadnutie poslancov prešovského zastupiteľstva. Celé rokovanie bolo vysielané aj prostredníctvom internetu, aby si ho mohli pozrieť i občania. Jedným z bodov bol návrh na schválenie preplatenia nevyčerpanej dovolenky primátorky mesta. Niekoľko poslancov sa prihlásilo do diskusie, pričom jedným z nich bol aj Miroslav Benko.

Podľa jeho slov nepovažuje za férové schvaľovať spomínaný návrh už v júni, keďže preplatenie dovolenky v minulosti odsúhlasili po skončení volebného obdobia. Turčanová argumentovala vyjadrením, že spätne už nemôže požiadať o preplatenie voľna, ak nebude vo funkcii. Komunálne a VÚC voľby sa totiž uskutočnia 29. októbra 2022.

Benko sa tak otvorene spýtal primátorky, či bude kandidovať do svojej funkcie alebo aspoň do pozície poslankyne mestského zastupiteľstva. ,,Nebudem poslankyňa. Nie. Ja s týmto mestom hodlám skončiť nadobro,“ vyhlásila nazlostene členka hnutia KDH, pričom šokovala nielen prítomných poslancov, ale aj mnohých občanov, ktorí sledovali dianie cez internet.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/televíziaTV7  |  Foto: FB/Andrea Turčanová, YT/televízia TV7