Nie je žiadnym tajomstvom, že verejní funkcionári majú nadštandardné platy. Čoraz viac sa však ukazuje, že sa oplatí byť aj primátorom mesta či starostom obce, keďže si volení občania môžu prísť na slušné príjmy. V tomto prípade má primátor dokonca vyšší plat ako niektorí poslanci v parlamente!

V komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnili 29. októbra, bol v meste Šahy novozvolený primátor Pál Zachar, ktorého podporila politická strana Aliancia. Vo svojej novej funkcii je iba pár týždňov a už sa môže tešiť z mesačného príjmu, o ktorom sa môže mnohým Slovákom iba snívať.

Na rokovaní mestského zastupiteľstva v Šahách totiž poslanci koncom novembra schválili Zacharovi maximálne možné zvýšenie vo výške 60 %. Hrubý plat, ktorý je stanovený zákonom, sa zvýšil zo sumy 3 149 eur o 1 889,40 eur na konečnú sumu 5 038,40 eur. Zvýšenie mzdy poslanci odôvodnili vyhlásením, že nový primátor bude nútený riešiť krízovú hospodársku i energetickú situáciu bez ohľadu na časovú vyťaženosť maximálnym úsilím.

Schválenie nadštandardného platu Zacharovi vyvolalo u obyvateľov mesta veľké pobúrenie. Momentálne podpisujú petíciu za prijatie uznesenia, ktorým sa zrušia pôvodne schválené zmeny týkajúce sa príjmu politika. Doteraz petíciu podpísalo viac ako 280 ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk | Foto: FB/Zachar Pál, Pixabay