Šokujúci prípad Moniky Jankovskej, ktorá už niekoľko mesiacov čaká za mrežami na verdikt súdu, nabral na obrátkach. Ministerska spravodlivosti má totiž jasno a obvinenej prípad predávkovania sa je už vyšetrovaný ako pokus o samovraždu.

Monika Jankovská je po ďalšom neúspešnom pokuse dostať sa na slobodu momentálne v trenčianskej nemocnici hospitalizovaná po nadmernom užití liekov. Prípad komentovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková: „Vždy, keď sa jedná o akúkoľvek udalosť, ktorá sa považuje za mimoriadnu, osobitne aj my vlastne túto udalosť by som povedala z dôvodu preventívnej opatrnosti, vlastne evidujeme ako pokus o samovraždu.“

Kolíková zároveň tvrdí, že Jankovská pokus o ukončenie života popiera: „Napriek tomu, že sa vyjadruje obvinená, že o taký pokus nešlo a, samozrejme, tak k tomu sa aj staviame. K tým pokusom o samovraždu dochádza a nedá sa povedať, že vždy, keď k nemu dôjde, tak to znamená, že niekto pochybil.“ Kolíková zároveň dodáva, že obvinené a odsúdené osoby môžu trpieť pocitom úzkosti, prípadne depresiou. Takéto rozhodnutie o predávkovaní sa preto nie je udalosť v priestoroch väznice ojedinelá.

Monika Jankovská bude do väzenskej cely presunutá až po odobrení ošetrujúceho lekára, psychiatra a psychológa. Kolíková tvrdí, že Jankovská v ohrození života nebola. Z prísnych dôvodov však bola do trenčianskej nemocnice prevezená aj na základe slabého prísunu potravy, kedy v kombinácií s predávkovaním antidepresívami boli nutné ďalšie vyšetrenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: YT/SME