Mama Elena (35) si v apríli tohto roku prešla doslova peklom, keď jej pri pôrode zomrelo vytúžené bábätko. Pri vyťahovaní mu zdravotníci navyše odtrhli hlavičku malej Lorianky od krčnej chrbtice. Teraz po pár mesiacoch prišiel úrad so šokujúcim odhalením!

V apríli preletela Slovenskom šokujúca správa o neštandardnom pôrode pani Eleny v Bardejove, ktorá mala priviesť na svet malú Lorianku. Hoci už vykukla hlavička malého dievčatka, telíčko ostalo zakliesnené v tele matky a začal sa boj, ktorý ale bábätko prehralo. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) ale vyslovil šokujúce závery.

Po pretrhnutí hlavičky v krčnej chrbitici malá Lorianka zomrela, no slová úradu hovoria o vine matky: “Podľa vyjadrenia poskytovateľa ste vstávali z postele, dávali nohy k sebe, čo určite plodu neprospelo. Tento stav trval dlhšie. Podľa záznamov 15 minút, a to je čas, keď dieťatko nemalo prísun kyslíka a došlo k jeho zaduseniu. Keď to lekár zistil, v záujme ochrany vášho života použil manéver, pri ktorom došlo k odtrhnutiu krčnej chrbtice. Konštatujeme, že zdravotná starostlivosť vám bola poskytnutá správne,” uvádza v správe Nový Čas.

Mama Elena je z tohoto vyjadrenia absolútne v šoku a so slovami úradu rozhodne nesúhlasí: “Jediné, čo potvrdzujem, je, že som si dávala dole pásy, ale neskôr som si ich nechala. Nie je pravda, že som vstávala, že som držala nohy pri sebe. Spolupracovala som, ako sa dalo,” bráni sa zronená žena. S manželom však v prípade nemienia skloniť hlavu a plánujú podniknúť právne kroky: “Máme advokáta, ten najme znalca, aby sa k tomu vyjadril. Všetko je sfalšované,” pridáva sa aj otec Stanislav (35). Tento otrasný prípad tak zrejme ešte bude mať ďalšiu dohru.

Zdroj: cas.sk │ Foto: Pixabay