Prípad pacientky, ktorú nechali v levickej nemocnici ležať po operácii na chodbe oddelenia s diagnózou rakoviny lymfatických uzlín, má veľmi smutnú dohru. Jej rodina dostala ďalší tvrdý úder…

Pred pár dňami šokoval Slovensko otrasný prípad, ktorý sa odohral v levickej nemocnici. Internetom sa začala šíriť fotografia ženy, ktorú pracovníci nemocnice nechali ležať dva dni na chodbe chirurgického oddelenia. Aj napriek tomu, že mala za sebou operáciu a stanovenú diagnózu rakoviny lymfatických uzlín.

O otrasnom prípade informovala jej nevesta, ktorá sa na svokru ležiacu na chodbe nemohla pozerať: “Leží hneď oproti vchodovými dverám. Vivat slovenské zdravotníctvo – poliklinika Levice,” rozčuľovala sa. Nemocnica krátko na to na neakceptovateľný prípad zareagovala po svojom: “Vzniknutá situácia bola zapríčinená plným kapacitným stavom na chirurgickom oddelení,” znela ich odpoveď. Ministerka zdravotníctva ale označila takýto stav v nemocnici za neprípustný a vyzvala riaditeľa k urýchlenému konaniu.

Rodina chorej, 64-ročnej pacientky Evy sa však nestihla poriadne spamätať zo šoku a už im osud uštedril ďalšiu ranu. Pani Vlasta (39) pre Plusku potvrdila veľmi smutnú správu: “Zomrela v piatok v doobedňajších hodinách. Zatiaľ sa nebudeme vyjadrovať. Keď bude pitva uzavretá, tak sa s manželom vyjadríme. Ako sa to stalo, za akých podmienok, kde sme boli, kedy bola operovaná,“ prezrádza sklamaná nevesta, ktorá prípad rozhodne nenechá len tak.

Pacientka, ktorá ležala po operácii na chodbe, žiaľ, umrela…

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook, Pixabay