Pripravte sa na stany pred nemocnicami: TAKTO to bude fungovať!

Dátum:

Mnohé pohľady epidemiológov sa momentálne upierajú na rozhodnutia ministra zdravotníctva, ktorý avizuje nástup nového variantu omikronu. Včasné protipandemické opatrenia by totiž mali uchrániť nemocnice od náporu infikovaných ľudí.

Vladimír Lengvarský pred pár dňami informoval širokú verejnosť o opatreniach, ktoré budú v najbližších týždňoch súčasťou urgentných príjmov slovenských nemocníc. ,,Budú vytvárané triážne stany pred nemocnicami, v ktorých budú zdravotníci posudzovať, akú liečbu pacient potrebuje,“ vyhlásil člen strany OĽaNO na poslednej tlačovej konferencií.

Triáž počas pandémie koronavírusu možno chápať ako rozhodovanie, ktorý pacient sa dostane k intenzívnej liečbe. „Toto rozhodovanie preto nesmie byť impulzívne, ale v každom prípade musí rešpektovať príslušné medicínske, etické a právne pravidlá,“ uvádza sa v odbornom usmernení ministerstva zdravotníctva, pričom triediace stany budú určené len pre covidových pacientov.

Nakazení pred vstupom do nemocnice musia absolvovať vyšetrenie v stane. Bude im odmeraná teplota a následne opíšu svoje príznaky, ktoré lekárom pomôžu určiť potenciálne riziko nákazy. Podľa dostupných informácií by mal pacient na záver vypísať čestné vyhlásenie, v dôsledku čoho dostane lístok s dátumom, ktorý potvrdzuje, že prešiel vstupným filtrom. Stany sa zo začiatku objavia pred najväčšími univerzitnými a fakultnými nemocnicami a následne budú aj v regiónoch podľa epidemiologickej situácie v krajoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, aspi.sk  |  Foto: FB/Hasičský a záchranný zbor, depositphotos.com, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...