Rodina a priatelia sa rozlúčili s mladou ženou, matkou, dcérou a hviezdou reality show Martinkou z Turca. Až po smrti prezradila jej matka rodinné tajomstvo.

Martinkin kamarát Edo napísal na sociálnu sieť: „Veľmi smutný som… Martinka bola veselá a dobrosrdečná žena. Mal som ju rád a keď som videl, čo sa s ňou deje, chcel, som pomôcť. Predminulý týždeň sme jej do nemocnice niesli hygienické potreby. Žiaľ, už sa z toho nedostala. Verím, že je na lepšom mieste.” A tak sa Slovensko dozvedelo, že nás 11. augusta navždy opustila Martina Chovancová, alias Kleopatra z Turca. Podľahla následkom cirhóze pečene v nemocnici, kde sa ju pokúšali zachrániť.

Pritom mala Martinka len 34 rokov. Jej matka Anna Zuzaniaková je presvedčená o tom, že na druhý svet jej dopomohol aj manžel Martin Chovanec (36). Manželia sa spolu oddávali alkoholu, čo priviedlo Martinku až na samé dno a nakoniec aj pripravilo o život. Na ich svadbu sa nedá len tak zabudnúť. Ženích bol očividne pod parou už počas obradu, pričom stratil obrúčky a do rána to obaja mladomanželia poriadne roztočili. Paradoxom tejto veselice bolo, že sa na nej nezúčastnil ani jeden z rodičov.

Matka hviezdy reality show Farmár hľadá ženu, pre Nový čas prezradila, že Martinka nebola prvá z rodiny, kto doplatil na prílišnú lásku k alkoholu: “Martinin otec si rád vypil. Zomrel veľmi mladý, veď mal len 40 rokov.”kleo

Zdá sa, že Martinka z Turca si nedala povedať a bola tvrdohlavá. Podľa manžela Martina vypila denne niekoľko litrov alkoholu. Nepomohlo jej, že ani vlastná mama sa s ňou nechcela zhovárať a ani to, že jej odobrali deti a tie vyrastajú v detskom domove. Otca detí, Barborky (16), Vladka (11) a Kamilka (7) táto správa tiež zarmútila. Martina vraj mala kedysi dobrú povahu. Naposledy, keď ju videl bola v príšernom stave. Pomohol jej nájsť ubytovanie, a to sa stretli naposledy.

A tak by sa dalo povedať, že Martinka mala alkoholizmus v krvi. Najprv metla ľudstva vymietla jej otca v mladom veku, a potom si vzala aj ju. Je to smutné, ale s takouto realitou sa na Slovensku stretávame denne. Podľa štatistických údajov, len 5% dospelej populácie našej vlasti tvoria abstinenti. Podľa WHO priemerná spotreba alkoholu vo svete je 6,3 litra na hlavu ročne. Nedá sa povedať, že by sme zaostávali. S našimi 13 litrami alkoholu na hlavu ročne počítame takmer pol milióna obyvateľov závislých na tejto najrozšírenejšej droge.

Takže môžeme na vrub alkoholu pripísať ďalšiu mladú obeť. Ženu, ktorej sa zapáčila sláva a snažila sa všemožne udržať si pozornosť médií. Škoda len, že si Martina Chovancová (34) nemohla svoju slávu z posledných týždňov vychutnať.

Zdroj: cas.sk, topky.sk, infodrogy.sk | Foto: facebook.sk