Neohlásené protesty pred Prezidentským palácom na námestí v Bratislave spôsobili skutočné komplikácie v doprave pre bežných občanov, ako aj pre automobily pôsobiace v službách. Srdcom hlavného mesta neprešiel šofér osobného vozidla, ba dokonca ani sanitka! Čo na to premiér?

Protest na bratislavskom Hodžovom námestí spôsoboval problémy najmä vodičom. Zhromaždení občania bojujú proti rozhodnutiu prezidentky SR Zuzany Čaputovej o podpísaní zvýhodnenia očkovaných ľudí a okrem osobných vozidiel obmedzujú aj premávku záchranných služieb.

Premiér SR Eduard Heger tak posiela odkaz do Bratislavy z Prievidze: „So znepokojením sledujem aktuálne dianie v Bratislave. Každý má právo vyjadriť svoj názor, no malo by sa tak diať slušne a bez toho, aby obmedzoval slobodu druhých. Stojíme na prahu tretej vlny a v hre sú životy a zdravie našich blízkych, ktorých ochránime jedine tak, že sa budeme správať zodpovedne,“ hovorí Heger.

Zatiaľ prišlo k jednému fyzickému útoku na osobné motorové vozidlo, kde účastník protestu rozbil bočné okno. Páchateľ bol zadržaný a polícia vec vyšetruje. Obmedzenú premávku a zastavené električkové spojenia nahradil Dopravný podnik autobusovou mestskou dopravou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR | Video: YT/HNtelevízia | Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, YT/HNtelevízia