Michael Schumacher, jeden z najslávnejších jazdcov Formuly 1, utrpel počas lyžovačky v roku 2013 zranenie hlavy, ktoré ho dostalo na pokraj smrti. Pretekár však zabojoval a prežil, no sú to už dlhé mesiace, čo nevieme nič o jeho aktuálnom stave. Zdá sa ale, že rodina slávneho muža sa v týchto dňoch rozhodla pre radikálny krok dúfajúc, že sa mu polepší.

Na zdravotný stav ,,Schumiho“ sa v priebehu posledných rokov uvalilo informačné embargo. Podľa dostupných informácií od bývalého manažéra slávneho jazdca, by mal Michael vnímať okolie, no nemôže naň plnohodnotne reagovať. Jeho manželka Corinna sa však nevzdáva a neustále hľadá nové spôsoby liečby.

Minulý rok v lete sa mala rodina nemeckého športovca dozvedieť o zdravotníckom zariadení na Mallorce. Nastali však oprávnené obavy, že by počas letu mohlo dôjsť ku komplikáciám zdravotného stavu Schumachera. Zdá sa ale, že Corinna toto riziko podstúpila, keďže sa má celá rodina už od Vianoc nachádzať v luxusnom sídle na Mallorce.

Podľa dostupných informácii nepôjde iba o krátku dovolenku, keďže nehnuteľnosť mali kúpiť za viac ako 30 miliónov eur. Zimné Švajčiarsko tak Schumacherovci vymenili za slnečné prostredie s rozsiahlymi zdravotníckymi zariadeniami, ktoré majú Michaelovi pomôcť pri rekonvalescencií.

Zdroj: express.co.uk  |  Foto: Youtube, Facebook/FOX Motorsport