Traja vysokopostavení politici boli prichytení a odfotení v situácií, ktorá sa verejnosti vysvetľuje len veľmi ťažko. Keďže platia pandemické opatrenia, za ktorých porušovanie môžu byť občania pokutovaní, je veľmi otázne, prečo sa niektorým občas podarí úspešne ich obísť.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) s kolegyňou Janou Žitňanskou zo sociálneho výboru, medzi ktorými sa pred časom špekulovalo aj o romániku, a bratislavský župan Juraj Droba (SaS) minulý týždeň skončili podľa informácií Plus 7 dní v bratislavskom Klube pod lampou. Na tom by nebolo nič zvláštne, no podľa nariadení majú byť po deviatej večer zatvorené interiéry aj terasy podnikov.

Politici však zostali oveľa dlhšie, pričom fotografie vznikli aj pred polnocou, foto <<< TU >>>. Šeliga ohlásil na poobedie tlačovú besedu, na ktorej sa vyjadrí aj k nepríjemnému odhaleniu. Žitňanská zatiaľ nereaguje, no Droba uviedol, že to bola chyba: “Chybou je, že sme si nedohodli stretnutie v Národnej rade a za to sa ospravedlňujem. Dohodli sme si stretnutie ešte pred záverečnou na terasu. Na stretnutí mala byť diskusia o zmenách v sociálnych veciach v programovom vyhlásení vlády, o ktorom Národná rada hneď ďalší deň rokovala,” vysvetlil.

Išlo však podľa jeho slov o dobré stretnutie, ktoré sa ale muselo nutne predĺžiť, a tak poprosili prevádzkovateľa o prispôsobenie otváracích hodín. Týždenník však dodal aj to, že na stretnutí nechýbal ani alkohol. Droba ale upresnil, že počas pandémie makajú od rána do večerných hodín a nevidí nič zlé na poháriku vínka. “Necítim sa vinný. Urobil som chybu, nevšimli sme si ani, že už je toľko hodín, toto, samozrejme, nebolo správne, ale stretnutie bolo pracovné,” upresňuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: FB/Za ľudí, Juraj Šeliga – Za ľudí, Juraj Droba