Celý svet momentálne bojuje s pandémiou koronavírusu, pričom po Michalovciach a Nitre sa už aj v Bratislave objavila agresívnejšia forma ochorenia, ktorá pochádza z južného Anglicka. Kým od 26. decembra bolo v krajine zaočkovaných prvých 20-tisíc ľudí s tým, že prednosť majú zdravotníci a dôchodcovia, podľa nových informácii už mala vakcínu dostať aj tenistka Dominika Cibulková.

S predmetnou správou prišiel iba pred okamihom Denník N s tým, že vedenie bratislavskej nemocnice už malo prezistiť, kto podal športovkyni látku a mala voči nemu vyvodiť dôsledky. Privilegovaná Cibulková mala byť dopísaná aj s ďalšími menami na zoznam “prednostne očkovaných” z oblasti kritickej infraštruktúry.

“Hneď ako som dostala tento podnet, informovala som námestníka pre zdravotnú starostlivosť Alexandra Mayera v nemocnici na Kramároch, kde mala byť spomínaná osoba zaočkovaná, a požiadala som ho o prešetrenie celej záležitosti v čo najkratšom čase,” uviedla pre Denník N riaditeľka nemocnice Vandriaková. Aktuálne je Slovensko v prvej fáze očkovania, kedy majú prednosť zdravotníci či pracovníci z tzv. prvej línie. Ďalšie skupiny obyvateľov by sa mali podrobiť vakcinácii až v nasledujúcich mesiacoch.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: DennikN, IG/domicibulkuva