Včera (15. septembra) sa konala národná púť v Šaštíne pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Tisícky ľudí pricestovali z rôznych kútov Slovenska, pričom exkluzívne miesta v prvom rade mali traja najvyšší ústavní činitelia.

V Šaštíne sa zhromaždili stovky ľudí, aby si spoločne uctili pamiatku Sedembolestnej Panny Márie, ktorá je považovaná za patrónku Slovenska. Omše sa zúčastnil premiér Eduard Heger s manželkou, predseda parlamentu Boris Kollár i samotná prezidentka Zuzana Čaputová.

Mnohí veriaci vo svojich modlitbách prosia o zdravie, odpustenie či pokoj. Predseda vlády prezradil, o čo požiadal Pannu Máriu vo svojich myšlienkach. ,,V mojich modlitbách prosím, aby neustále držala patronát nad našou krajinou a Slovákmi v ťažkých časoch a skúškach, ktoré zažívame. Aby sme si preukazovali lásku. Aby sme verili v ľudskosť, úctu a dobro,“ napísal na sociálnej sieti.

Heger zároveň dúfa, že preukážeme dostatok solidarity Ukrajine, ktorá je momentálne okupovaná Ruskom. Podľa jeho slov snáď ľudia nájdu silu aj v bolesti a strachu. ,,Už niekoľko storočí nás príbeh jednej ženy učí pristupovať k životu s pokorou a na nenávisť odpovedať láskou a trpezlivosťou. Neznamená to akceptovať zlo. Znamená to, že i v temnote máme byť svetlom,“ dodal premiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR