Slovenský herec Sväťo Malachovský si v posledných mesiacoch uvedomuje viac ako inokedy, že zdravie je prvoradé. Aj napriek tomu, že na verejnosti srší dobrou náladou a úsmevom, v súkromí bol nútený vyhľadať lekára, ktorý pre neho nemal dobré správy.

Sväťo Malachovský bojuje so zdravotnými problémami, pričom sa rozhodol vyhľadať lekársku pomoc. ,,Mal som s dýchaním problémy. Ja som nikdy nevedel dodýchať do plnej kapacity pľúc a hovoril som si, že toto neviem, či je úplne v poriadku,“ povedal v rozhovore pre cas.sk.

Vyšetrenia napokon preukázali, že slovenský herec trpí vážnou diagnózou. ,,Paradoxne, predtým ako prišla pandémia som vlastne zistil, že mám pľúcnu fibrózu a musím si teraz na to dávať väčší pozor aj na tento koronastav a som si povedal, že v živote asi fakt záleží naozaj len na tom zdraví. To zdravie je prvoradé a vôbec to nie je nejaká ošuntelá fráza, a to je asi aj jediná vec, ktorá ma zaujíma, aby sme boli zdraví a ľudia okolo mňa, ktorých mám rád, nech sú zdraví a ostatok nie je až taký dôležitý,“ myslí si 49-ročný umelec.

Obľúbený moderátor nie je z tohto dôvodu ani zaočkovaný, pričom čaká na vakcínu Novovak, ktorú mu odporúča jeho lekár. Snaží sa však dodržiavať všetky hygienické pravidlá, keďže s pľúcnou fibrózou patrí do ohrozenej skupiny obyvateľstva. Dôvodom zmeny jeho priorít je určite aj jeho brat a operný spevák Martin Malachovský, ktorému pred viac ako dvoma rokmi diagnostikovali sklérozu multiplex. Vážna choroba ho napokon donútila ukončiť profesionálnu kariéru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: TV Markíza, YT/Itafilm