Kočnerov kamarát a niekdajší generálny prokurátor Dobroslav Trnka má na krku viacero problémov. Tým najnovším je obvinenie zo strany NAKA zo zneužitia právomoci, ktoré sa týka slávnej kauzy prevodu bytovky Glanc House v Bernolákove.

Dobroslava Trnku obvinila podľa informácií televízie Markíza NAKA zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Má sa jednať o známu kauzu prevodu bytoviek Glanc House v Bernolákove, v ktorej má figurovať aj jeho dnes už odsúdený kamarát Marian Kočner. Trnku pritom polícia zadržala už v januári minulého roka a zavarila mu aj videonahrávka, kde sa dohaduje s bývalým ministrom Smeru Jánom Počiatkom.

Trestné stíhanie začalo byť voči bývalému generálnemu prokurátorovi vedené v marci 2021. Zneužitie právomoci malo byť podľa obvinenia vykonané z osobitného motívu na objednávku, ako uviedol hovorca polície Michal Slivka.

V súčasnosti nie je možné poskytnúť viac podrobných informácií. V kauze išlo o bytovku a spor niekdajších spoločníkov developerskej firmy kvôli vlastníctvu. Nehnuteľnosť v roku 2012 údajne na základe Trnkovho listu previedli napokon na firmu blízku Kočnerovi. Trnka bol následne disciplinárne stíhaný a zbavený funkcie, súdy však rozhodnutie zrušili, a to dvakrát. Aktuálne má dočasne pozastavený výkon svojej funkcie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza