V posledných dňoch sa na verejnosť dostala informácia zo zahraničia, podľa ktorej sa jedna z obľúbených čokolád stala nebezpečnou pre spotrebiteľov. I keď sa zdalo, že obmedzené množstvo sladkostí či stiahnutie z trhu Slovensku nehrozí, opak je pravdou. V predajniach totiž tieto sladkosti už čoskoro neuvidíte!

Kauza nebezpečnej čokolády začala vo Veľkej Británii, kde sa po konzumácii čokoládových vajíčok Kinder Surprise nakazilo salmonelózou 24 osôb, kým vo väčšine prípadov ide o deti. Dnes sa už toto číslo vyšplhalo na 63. Ďalšie prípady nákazy sa následne potvrdili v Belgicku, Francúzsku, Nemecku, Írsku a Luxembursku.

Najnovšími správami sa začala zaoberať aj slovenská štátna správa, podľa ktorej výrobky z továrne v Belgicku neboli distribuované na naše územie. Aj napriek tomu si vyžiadala distribučný zoznam všetkých vyrobených šarží uvedenej čokolády, a taktiež bude prebiehať rozsiahla kontrola obľúbených sladkostí.

Spoločnosť Ferrero Česká s.r.o., ktorá distribuuje uvedené výrobky na slovenský trh, však nechce nechať nič na náhodu. Rozhodla sa dobrovoľne a preventívne stiahnuť všetky výrobky Kinder v Česku i na Slovensku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svps.sk, kinder.com  |  Foto: FB/Kinder