Smrť iba 19-mesačnej Simonky pred pár rokmi šokovala celé Slovensko, kým vyšetrovanie odhalilo niekoľko zarážajúcich detailov o smrti maloletého dieťaťa. Celý prípad bol posunutý pred súd, pričom polícia označila muža, ktorý čelil vážnym obvineniam. Konečne došlo na rozsudok!

Iba 19-mesačná Simonka zomrela 11. marca 2015 vo večerných hodinách vo Veľkom Šariši. Dievčatko malo rôzne poranenia a modriny, pomliaždené tenké a hrubé črevo, ako aj vnútorné krvácanie. Súdny znalec vylúčil, že by si dieťa tieto zranenia spravilo samo alebo ich spôsobili ďalšie deti, ktoré sa v tom čase nachádzali v rodinnom dome.

Dievčatko bolo v starostlivosti profesionálneho rodiča, pričom sa malo povracať, a taktiež malo zvýšenú teplotu. V noci mal obvinený Ivan G. kontrolovať zverencov, keď si všimol, že Simonka nedýcha. Podľa jeho slov mal zavolať susedu, ktorá bola zdravotnou sestrou, a tá jej poskytla umelé dýchanie. Privolaní záchranári však mohli už len konštatovať smrť.

Prokuratúra obvinila muža, ktorý bol za zosnulú zodpovedný, zo zločinu zabitia z nedbanlivosti. Vychovávať mal tri maloleté deti z košického detského domova, a taktiež dve vlastné. Sedem rokov súdnych procesov napokon došlo k rozsudku, keďže Krajský súd v Prešove uznal Ivana G. za vinného zo zločinu zabitia. Rozhodnutie je právoplatné.

Obžalovanému bol uložený trest odňatia slobody v trvaní troch rokov, no s podmienečným odkladom výkonu uloženého trestu. Bude pod probačným dohľadom a desať rokov nemôže vykonávať činnosť profesionálneho náhradného rodiča. Odvolací senát napokon zamietol odvolanie okresného prokurátora, ktorý požadoval pre muža minimálne 9 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: TV JOJ