Profesor Krčméry opúšťa Slovensko: Prezradil, čo ho k tomu vedie!

Dátum:

Vladimír Krčméry oficiálne skončil v Ústrednom krízovom štábe, aj keď ho premiér presvedčil, aby sa zúčastňoval aspoň na niektorých zasadnutiach. I keď sa už skúsený odborník tešil na dôchodok, zdá sa, že jeho plány sa momentálne poriadne zmenili.

Lekár tropickej medicíny bol kľúčovou postavou v Ústrednom krízovom štábe, ktorého názor si vážia politici aj kolegovia. Zdá sa, že prvú vlnu epidémie koronavírusu sme zvládli a je čoraz viac pravdepodobné, že sa druhá ani nemusí objaviť. Krčméry sa tak domnieva, že misia je momentálne splnená.

Prednosta Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty UK však namiesto dôchodku plánuje vycestovať do cudziny. Pôjde pomáhať tam, kde ho potrebujú viac. „Zvažujem medzi Libanonom a gréckymi ostrovmi, kde sú tri veľké utečenecké tábory. Intenzívne komunikujem, zdá sa, že budúci týždeň budem môcť ísť, najneskôr do konca mesiaca do niektorého z týchto táborov,“ uviedol 59-ročný muž v rozhovore pre denník PLUS JEDEN DEŇ.

Rodák z Bratislavy sa v utečeneckých táboroch neobáva koronavírusu, no infekcií ako je tuberkulóza, HIV či malária. Podľa Krčméryho sa totiž celý svet zaoberal vážnym respiračným ochorením a na migrantov sa akosi zabudlo. „Plus máme tam stále našich lekárov, ktorých možno bude treba prestriedať alebo posilniť,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, Televízia Markíza

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...