Vladimír Krčméry je počas pandémie koronavírusu tým najpovolanejším v súvislosti s opatreniami spojenými s bojom proti ochoreniu COVID-19. Široká verejnosť sa na neho obracia s mnohými otázkami, keďže ľudia dôverujú jeho názoru. O to viac ich sklamalo konanie uznávaného profesora.

Profesor Krčméry sa intenzívne zúčastňuje rokovaní ústredného krízového štábu, aj keď bol nedávno rozhodnutý konečne si užiť dôchodok. Niet sa čo diviť, keďže odborník na tropickú medicínu prežil niekoľko epidémií, v dôsledku čoho má množstvo skúseností. Slovákov neustále upozorňuje, aby dodržiavali protipandemické opatrenia a zvážili cestovanie do zahraničia.

O to viac prekvapil ľudí, keď sa po Úrade vlády prechádzal bez rúška, pričom aj novinárom poskytol rozhovor bez zakrytia horných a dolných dýchacích ciest. Aj keď je prvým človekom v našej krajine, ktorému bola podaná vakcína, stále musí dodržiavať hygienické nariadenia. Nehovoriac o tom, že vo vnútorných priestoroch je naďalej nutné nosiť rúško.

Reakcia našincov tak na seba nenechala dlho čakať. ,,Tak nám stále opakuje, aby sme boli zodpovední a vyhráža sa nám štátnou karanténou, a čo on? Úplne na to kašle!“ napísala jedna z nahnevaných dám. ,,My sa musíme dusiť v rúškach a Krčméry si chodí ako frajer. Postaví sa pred kamery a zrazu je z neho geniálny odborník hlásajúci o pravidlách,“ napísal Robo. ,,Ten je nám teda úžasným vzorom,“ poznamenala Anna.

Krčméry na Úrade vlády bez rúška

Na tlačovke už rúško mal

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Nový Čas  |  Foto: YT/POSTOJ TV, HNtelevízia, TV JOJ, Pixabay