Nespokojnosť s rozhodnutiami vládnych predstaviteľov natoľko narastajú, že v našej krajine vzniká čoraz viac protestov. Tentokrát sa o slovo prihlásila Únia autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá zorganizovala práve dnes (14. februára) protestnú akciu.

Od skorých ranných hodín smerujú vodiči nákladných áut, autobusov a ďalších dopravných prostriedkov z celého Slovenska do Bratislavy, pričom miesto protestu je na benzínovej stanici na Zlatých pieskoch. Organizátori zároveň vyzývajú politikov, aby sa nezapájali do ich aktivít. ,,Sme apolitickí. Neprajeme si, aby si žiadna strana robila na našom proteste politické body,“ uvádza UNAS na sociálnej sieti.

Zástupcovia únie sa totiž minulý týždeň stretli s ministrom dopravy Andrejom Doležalom, no nemali dospieť k žiadnemu relevantnému výsledku. Z tohto dôvodu verejne žiadajú zníženie spotrebnej dane na pohonné hmoty o 30 % po dobu 6 mesiacov, ako je to v prípade Poľska a Maďarska.

Taktiež apelujú na zníženie cestnej dane o 30 %, zníženie platby mýta o 30 % na pol roka a vratky spotrebnej dane z palív v sume 38 eur za každých natankovaných tisíc litrov PHM. Očakávajú sa dlhé kolóny rôznych dopravných prostriedkov, pričom dopravcovia spolupracujú aj s poľnohospodármi. Taktiež vyzývajú aj motoristov osobných vozidiel, aby podporili protivládny protest.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: uniadopravcov.sk  |  Foto: FB/UNAS, YT/HNtelevízia