Protest v Košiciach skončil nadávkami a útokmi: A aha, exprezident!

Dátum:

V Košiciach sa v stredu 1. septembra počas sviatku konalo hneď niekoľko protestov a rovnako tak aj v Bratislave. Jeden z nich organizovala strana Smer pred budovou súdu. Zhromaždenie sa skončilo vulgárnymi nadávkami. Na tribúnu sa spolu so smerákmi postavil aj bývalý prezident.

Viacero protestov sa uskutočnilo v Košiciach počas sviatku 1. septembra. Asi tisíc občanov sa zhromaždilo na proteste strany Republika na Dolnej bráne, kým desiatky ľudí podporili aktivistov z občianskej skupiny Otvorené Košice na Hlavnej ulici. Tisícky Slovákov podporili protest Smeru pred budovou súdu pri súsoší Immaculata.

Na tribúne sa okrem rečníkov zo strany Smer, vrátane Roberta Fica, objavil aj bývalý prezident SR Ivan Gašparovič. Práve na proteste Smeru došlo k výtržnostiam, kedy priaznivci Smeru mali aj fyzicky napadnúť aktivistov, ktorí napokon svoje zhromaždenie ukončili. „Rozumieme, že spoločnosť je frustrovaná, máme za sebou naozaj veľmi ťažké mesiace, ale nie je riešením podporovať protesty Smeru a Republiky. Sú to strany, ktoré podnecujú nenávisť k iným skupinám ľudí, ktoré polarizujú spoločnosť a šíria nedôveru v odbornú verejnosť, vedcov a doktorov,“ uviedol podľa Korzára organizátor Ján Gálik.

Polícia v Bratislave zas na sociálnej sieti informovala o tom, že museli celkovo na proteste zadržať 12 ľudí: „V súvislosti s dnešnými zhromaždeniami bolo na osobnej slobode obmedzených celkovo 12 osôb, a to z dôvodu priestupkov proti verejnému poriadku, neuposlúchnutiu výzvy verejného činiteľa, z dôvodu blokovania dopravy, ako aj z dôvodu podozrenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Podľa doterajších informácií došlo v súvislosti so služobnými zákrokmi k zraneniu jednej osoby,“ napísala. Polícia bola nútená zasahovať aj na predošlých protestoch v hlavnom meste.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR – Bratislavský kraj, sme.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, OKey539

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...

Tehotná Plačková v slzách: Prvá reakcia na zrušenie obvinenia!

Jedna z najúspešnejších slovenských influenceriek, ktorú na sociálnej sieti...