V máji tohto roka sa na verejnosť dostala šokujúca správa o vážnom obvinení poslanca Jána Heráka. Od tohto momentu sa objavili štyri výpovede žien, ktoré obvinili politika zo zneužívania. Zdá sa, že z tohto sa len tak nevyvlečie!

Ján Herák pravidelne organizuje vzdelávacie aktivity a semináre pre deti, mládež, rodiny so slabším sociálnym zabezpečením či ľudí z detských domovov. Práve na týchto akciách údajne zneužíval maloleté osoby. V priebehu posledných mesiacov má polícia štyri výpovede žien, ktoré tvrdia, že ich člen strany OĽaNO v minulosti zneužíval.

Politik sa po medializovaní celej kauzy vzdal mandátu poslanca a naďalej trvá na tom, že všetky obvinenia sú nezmysly. 33-ročný rodák z Považskej Bystrice je presvedčený, že ide o obvinenia, ktoré sú politicky motivované, no v prvých troch prípadoch zneužívania už konajú orgány činné v trestnom konaní.

Rétoriku k svojmu straníkovi však zmenil aj Igor Matovič, ktorý iba nedávno obhajoval Heráka s vyhlásením o prezumpcii neviny. ,,Štyri považujem za výrazne viac ako dve a už sa mi to trošku prestáva páčiť alebo zdať, že by to mohlo byť spiknutie, tak je úplne legitímne dať si otázku, že či ďalej pokračovať v tomto zmluvnom zväzku,“ povedal pre ereport.sk, pričom pripustil koniec spolupráce s exposlancom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ereport.sk   |   Foto: YT/SME, FB/Ján Herák-OĽaNO