Politika Protivládny PROTEST už o pár hodín: Slová Mikulca, Fica aj Pellegriniho!

Protivládny PROTEST už o pár hodín: Slová Mikulca, Fica aj Pellegriniho!

Už o niekoľko hodín sa začnú viaceré protivládne protesty, ktorými chcú niektorí občania vyjadriť nespokojnosť s opatreniami vlády Igora Matoviča. Na zhromaždenia pozývajú prívrženci ĽSNS, Smeru aj futbaloví fanúšikovia. Toto sú najnovšie slová Fica, Mikulca či Pellegriniho.

V utorok 17. novembra sú napriek obmedzeniam a zákazu zhromažďovania sa zorganizované viaceré protesty proti vládnym opatreniam koalície na čele s Igorom Matovičom. Známa farmaceutická firma už pritom avízovala výrobu novej a účinnej vakcíny, ktorú chce minister zdravotníctva sprístupniť občanom dobrovoľne a zadarmo už začiatkom nového roka. Dovtedy sú však nevyhnutné opatrenia a obmedzenia, ktoré platia aj v iných krajinách a v ešte oveľa tvrdšom prevedení. V susednom Rakúsku sa najnovšie rozhodli po vzore Slovenska pristúpiť k veľkému pretestovaniu a zavádzajú prísnejší lockdown.

Na protesty v Bratislave pozývajú členovia strany ĽSNS, Andrej Danko, futbaloví fanúšikovia a vlastný protest organizuje aj strana Smer. V súčasnosti sú pritom vyšetrované zo závažných trestných činností viaceré policajné či súdne špičky, ktoré pôsobili za vlády tejto strany. U Dušana Kováčika našla najnovšie polícia v šuflíku až 111 „stratených“ spisov, kým Slobodník a Makó sa mali rozhodnúť pre spoluprácu a vypovedať. Polícia podľa informácií Aktualít odhalila, že medzi Bödörom a číslom sekretariátu úradu vlády, ktoré vtedy používala Trošková, došlo viackrát k telefonátom aj v neskorých večerných hodinách. Fico však vyzýva ľudí, aby sa zúčastnili protestu a bojovali za slobodu a demokraciu v tento symbolický deň. Práve Fico však nebol až doposiaľ príliš zástancom tohto sviatku. „Súčasné médiá sú plné jednostranných informácií nekriticky oslavujúcich význam Novembra,“ uviedol ešte v roku 2019. V minulosti tiež vyhlásil, že si tento sviatok ani nevšimol, pričom Smer nikdy neorganizoval oslavy pri tejto príležitosti.

K protestom sa vyjadril aj odídenec Smeru Peter Pellegrini, ktorý nepodporuje porušovanie zákazu zhromažďovania a odporúčal ľuďom zapáliť sviečky doma na oknách. Hoci plánuje spustiť anketu o predčasných voľbách, samotný expremiér Pellegrini ešte v marci zaviedol po prepuknutí koronavírusu rovnako zatvorenie mnohých prevádzok. Navyše, v minulotýždňovom hlasovaní o rozšírení možností testovania členovia strany Hlas, vrátane Pellegriniho, Sakovej či Tomáša, podporili Matovičovu koalíciu.

K blížiacemu sa protestu sa vyjadrili v markizáckej relácií Na telo aj Roman Mikulec a Mária Kolíková. Minister vnútra nevylučuje opäť použitie vodného dela, ak to bude situácia vyžadovať. „Tieto protesty, pokiaľ sa budú organizovať, sú nezákonné, stále platí núdzový stav a zákaz zhromažďovania. Polícia má právo takéto protesty rozpustiť,“ povedal jednoznačne. Rovnako ministerka spravodlivosti je presvedčená, že nariadenia vlády počas pandémie sa javia nateraz ako účinné a ich porušovanie nikam nevedie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Televízia Markíza/Na telo, aktuality.sk │ Foto: Facebook/Plus JEDEN DEŇ, Facebook/Igor Matovic