Nedeľný večer patril na obrazovkách RTVS dlho očakávanej očkovacej lotérii, ktorej sa podľa slov moderátorov zúčastnilo viac ako pol milióna Slovákov. Relácia s hviezdnymi hosťami a silnými príbehmi sa niesla v znamení štedrých finančných odmien, avšak napriek tomu zaznamenala veľké fiasko.

Očkovacia lotéria sľubovala zaočkovaným občanom už dlhé týždne fantastické finančné výhry, z ktorých sa však po prvej z dvanástich epizód tešila len pani Lýdia. V úvode relácie upovedomili moderátori Vera Wisterová a Marcel Forgáč na aktuálne štatistiky ohľadom vakcinácie a následne privítali hudobníka Petra Biča, ktorého vyzvali, aby do osudia, kde sa nachádzalo 616 424 lístkov, vložil ruku až „po očkovanie“ a vyžreboval prvého výhercu.

Tým sa stala pani Lýdia, pričom vďaka heslu „zvládneme to“, ktoré sa objavilo na televíznej obrazovke, vyhrala fantastických 100-tisíc eur. Menej šťastia už mal Matej z obce Ružindol, ktorý síce stihol zdvihnúť hovor v časovom limite 20-sekúnd, avšak po infantilných výkrikoch moderátorov bez akéhokoľvek pozdravu telefón zložil. „Čakáme na signál, čo ďalej budeme robiť,“ uviedli Vera a Marcel, pričom produkcia a notársky štáb ostali nekompromisní.

Po hudobnom hosťovi Petrovi Bičovi, ktorý s kapelou Peter Bič Projekt sprevádzali divákov celým večerom, prijal pozvanie do štúdia aj Peter Marcin, olympijská medailistka Zuzana Rehák-Štefečeková a herec Ján Gallovič. Potom, čo výherca Matej nezískal svojich 100-tisíc eur, finančná čiastka sa automaticky posunula pre ďalšieho výhercu, ktorým bol Jakub. Nakoľko nezdvihol telefón, štvrtý vyžrebovaný mal možnosť získať fantastických 300-tisíc eur, avšak nakoľko nebol doma pri televízii, nemal žiadnu šancu uviesť správne heslo.

Peniaze tak napokon prepadli poslednej finalistke, Zuzane z Prešova, ktorá síce pozorne sledovala celý program, no prostredníctvom internetového pripojenia. Nakoľko mala prenos posunutý o pár sekúnd, správne heslo, ktoré by jej vynieslo rozprávkových 400-tisíc eur, povedala približne dve sekundy po limite, na čo moderátori reagovali hodením pomocných kartičiek o stôl a výrazným sklamaním. „Prepadnutá“ suma sa tak posúva do ďalšieho žrebovania, kde prvý súťažiaci bude súťažiť o neuveriteľnú sumu, a teda pol milióna eur!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS | Foto: IG/rtvs_official