Skrátený pracovný týždeň sa v zahraničí stáva bežnou záležitosťou, pričom firmy z Francúzska, Belgicka, Veľkej Británie či Dánska si už vyskúšali revolučný experiment. Na Slovensku sa o tejto alternatíve iba hovorilo, no jedna zo spoločností sa rozhodla ísť do rizika a zaviedla 4-dňový pracovný týždeň!

Štyri dni pracujete a tri dni máte voľno. Presne táto predstava sa stala realitou v mnohých zahraničných firmách. K experimentu sa priklonilo viac spoločností počas pandémie koronavírusu, keď mnohí zamestnanci museli pracovať z domu. K skrátenému pracovnému týždňu napokon pristúpila aj poisťovňa NN, ktorá túto zmenu testuje už viac ako rok.

Pracujúci Slováci dostali na výber z dvoch pracovných režimov. Môžu fungovať podľa zaužívaného 5-dňového pracovného týždňa (7,75 hod./deň) alebo sa rozhodnú pre 4-dňový pracovný týždeň (9,7 hod./deň). V oboch prípadoch musia “odrobiť“ 38,75 hodiny za týždeň. Na základe informácií spoločnosti sa pre nový systém rozhodlo až 70 % zamestnancov.

Podľa manažérov firmy sa skrátený pracovný týždeň osvedčil, keďže ľudia majú vyššiu časovú flexibilitu, znížil sa pracovný stres a naopak sa zvýšila produktivita práce. Dokonca mala byť zaznamenaná nižšia chybovosť zo strany zamestnancov. ,,Celkovo sa pracuje v takom väčšom a produktívnejšom pokoji,“ uviedla HR Businnes Partner pre poisťovňu NN Jana Šimková pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, FB/JobAngels hľadanie a ponuka práce