Meteorológovia i záchranári v posledných dňoch upozorňujú, aby si dali Slováci pozor na poľadovicu a nízke teploty predovšetkým na severe krajiny. Práve to sa totiž stalo osudným staršiemu mužovi, ktorý podľahol zraneniam.

Jozef si to pred pár dňami namieril do budovy magistrátu v Košiciach, keď došlo k vážnej nehode. Šmykol sa na zľadovatenom chodníku tak nešťastne, že upadol do kómy. Svedok okamžite prišiel na pomoc, no Košičan bol v bezvedomí. Zavolal záchranku, ktorá ho odviezla v kritickom stave do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

Zraneného muža operovali a následne presunuli na oddelenie ARO. Predvčerom (13.1.) však svojím zraneniam podľahol. Zosnulý Jozef bol členom a zároveň manažérom Hasičskej dychovej hudby, ktorá vystupovala pre mesto. Na magistrát išiel odniesť faktúru, no na miesto sa nedostal. ,,Som zvedavý, kto preberie zodpovednosť za toto nešťastie,“ povedal nahnevaný kolega pre plusku.sk.

Na svojho priateľa Jozefa, ktorého mnohí volali prezývkou “Joli“, si zaspomínala aj starostka mestskej časti Sídlisko Nad jazerom, Lenka Kovačevičová. ,,Drahí priatelia, so zármutkom v srdci príjímame ťažkú správu, odišiel človek s veľkým srdcom, vždy hrdý Košičan, žil a dýchal pre naše mesto, môj osobný priateľ…zomrel tragicky a nezmyselne! Joli, budeš nám mnohým chýbať,“ napísala na sociálnej sieti.

Zdroj: Pluska.sk  |  Foto: Facebook/Lenka Kovacevicova, Polícia SR, Pixabay