Peter Pellegrini bol až donedávna oddaným prívržencom strany Smer, ktorú poviedol do parlamentných volieb práve so svojou tvárou. Konflikty a spory sa však stupňujú a expremiér urobil jasný krok, ktorý veľa naznačuje.

Ktovie, či v roku 2018, keď Peter Pellegrini prevzal funkciu premiéra, tušil, že sa jeho vzťahy s Robertom Ficom takto naštrbia. Kedysi silná dvojica, ktorá sa prezentovala na tlačových besedách bok po boku, si dnes posiela skryté odkazy cez médiá. Fico navyše nedávno napísal svojim poslancom tvrdý list, kým Pellegrini dal jasne najavo, že politik by mal vedieť, kedy skončiť.

Názory dvoch expremiérov sú čoraz rozdielnejšie, čo vidieť na ich reakciách na odchod poslanca Podmanického či na kauzy členov Smeru. Kým Fico pokračuje v obhajujúcej rétorike, Pellegrini otvorene volá po očiste a novom smerovaní strany. Jeho najnovšie gesto tiež jasne naznačuje, že sa od pôvodného Smeru čoraz viac dištancuje. Založil si totiž webovú stránku, na ktorej svieti len Pellegriniho fotka bez výraznej červenej farby typickej pre Smer.

V textoch hovorí o svojej strane len minimálne, a aj v tomto prípade spomína skôr nevyhnutné zmeny. Vysvetľuje svoj vzťah k Slovensku, ako aj snahu obnoviť dôveru voličov: “Žili sme skromne, ako mnoho iných rodín v tých časoch. Už od detstva mi rodičia vštepovali vrúcny vzťah k môjmu rodisku, jeho hrdinskej histórii i celému Slovensku. Cítim, že prišiel čas na zásadnú zmenu v strane, ktorej môžu voliči dôverovať,” píše Pellegrini.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pellegrini.sk │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini