Keď premiér Igor Matovič predstúpil pred Slovákov s odvážnym experimentom otestovať na koronavírus celé územie krajiny, ani sme netušili, čo máme očakávať. Pri bežnom počte v priemere 10 000 denne vykonaných testov sme sa pohybovali na číslach približne 2 000 pozitívnych výsledkov. Čo sa však udialo, keď tých testov bolo vykonaných šesťnásobne viac?

Obyvatelia Slovenska a prakticky aj celý svet netrpezlivo očakávajú výsledky experimentu, ktorý si premiér Igor Matovič vymyslel iba pred troma týždňami a v týchto dňoch sa už začal aj realizovať. V piatok 23. októbra vykonali zdravotníci celkom 61 905 antigénových testov, pričom Ozbrojené sily Slovenskej republiky dohliadali na poriadok a hladký priebeh tejto akcie.

V piatok večer prišli výsledky hromadného testovania, ktoré z celkového počtu potvrdili celkom 3,59 % pozitívnych prípadov, čo značí 2 225 infekčných ľudí. V troch oravských okresoch pritom otestovali 42 370 ľudí a pozitívny výsledok malo 1 691 z nich. V okrese Bardejov to bolo 534 pozitívnych na 19 535 testovaných.

Prvé čísla infikovaných občanov sú už známe, avšak netreba zabúdať, že sa stále jedná iba o malé percento obyvateľstva. Hlavné testovanie sa uskutoční od 30. októbra do nedele 1. novembra a až potom zistíme, ako si naša krajina počína a ako toto testovanie prispelo k spokojnosti a k zdraviu nám, občanom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovič, IG/jaro_nad