29. decembra šokovala celé Slovensko zdrvujúca správa o pokuse o samovraždu bývalého policajného prezidenta. Milan Lučanský sa mal obesiť na teplákovej bunde, ktorú priviazal o posteľ okamih po poslednej kontrole na cele, a teda krátko po 16.30. 

Milan Lučanský, ktorý je momentálne v kritickom stave, sa v uplynulých hodinách pokúsil o samovraždu, pričom informáciu okamžite potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Kým viacerí politickí predstavitelia okamžite vyjadrili svoj názor k udalosti, subjekt SMER-SD obvinil z činu Igora Matoviča, pričom ten je presvedčený, že z úmrtia Lučanského bude profitovať predovšetkým mafia.

Vo veci samovraždy premiér okamžite kontaktoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, ktorá sa spoločne s Generálnym riaditeľom Zboru väzenskej a justičnej stráže prihovorila verejnosti počas brífingu. Tu okrem detailnejšieho priblíženia nešťastia z prešovskej nemocnice dvojica uviedla, že medzi prvými kontaktovanými bola manželka bývalého policajného prezidenta, ktorý je momentálne umiestnený na ARE.

“Je mi veľmi ľúto, že sa prípad stal, úprimne najmä ľutujem rodinu pána Lučanského, potvrdzujem, že sa pokúsil o samovraždu. Našli ho počas výdaja stravy večere o 16.39, 10 minút predtým bol kontrolovaný. Podľa predbežných kamerových záznamov jednoznačne príslušníci väzenskej stráže nepochybili,” prezradil Ivan Milan pred kamerami. Krátko na to uviedol, že všetci pracovníci si vykonávali svoju prácu zodpovedne, pričom oznámil odchod z funkcie po šiestich rokoch.

“Vzhľadom na to, aby sme nejakým spôsobom dali za dosť, aby neboli nejaké podozrenia, že zbor má čo skrývať, prípadne nejakým spôsobom, že by sme mali možnosť ovplyvňovať šetrenie, musím povedať, že vylučujeme to ja osobne aj riaditeľ ústavu Prešov. Po dohode s pani ministerkou som sa rozhodol odstúpiť z pozície Generálneho riaditeľa zboru a, samozrejme, pevne verím, že tieto okolnosti, fakty, ktoré sme my doteraz zistili a preverili, potvrdia ten náš zástoj v tom smere, že či už príslušníci v Prešove, či ešte v Trenčíne, v Ružomberku, keď vykonávali službu, skutočne nepochybili a konali si svoje povinnosti s patričnou vážnosťou,” uviedol Milan počas brífingu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia │ Foto: YouTube/SME