Na Slovensku si už onedlho budete môcť z frekvencií vášho rádia vypočuť aj veselé rezké “romale” pesničky. Doposiaľ internetové rádio už totiž mieri na FM frekvencie. Odkedy ho môžete chytiť?

Povedzme si na rovinu. Niekedy sa v aute nudíme a máme potrebu vypeckovať hudbu naplno a vylepšiť si náladu. Prvé rómske rádio si budete môcť vypočuť aj za jazdy, či inde a to na dvoch frekvenciách – 99,4 MHz Banská Bystrica a 97,2 MHz Prešov. Už od 1. mája tak spustia vysielanie. Rádio Roma prevádzkuje občianske združenie Iniciatíva. Za celým projekotm stojí Milan Nemček, ktorý je zároveň riaditeľom martinského Rádia Rebeca.

Hlavnou myšlienkou internetového projektu radioroma.sk bolo pôvodne zbližovanie komunít, či informovanie o rôznych rómskych aktivitách. Momentálne pôjde najmä o integráciu minority s majoritou spoločnosti, pričom sa zmení aj doterajší playlist. Časť vysielania stále zostane aj v rómskom jazyku. Od ostatných rádií sa tak bude aj naďalej výrazne odlišovať. Celá výprava momentálne pripravuje vysielacie štúdiá – hlavnú budovu v Bratislave a ostatné v Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe.

Známe sú aj prvé mená moderátorského tímu. Za mikrofónom rómskej stanice bude Gerhard „Gerry“ Hadi, ktorý bol doposiaľ moderátorom a hudobným dramaturgom Rádia Color v Prahe a Martin Kopor, bývalý moderátor Rádia Regina.

Rádio Roma

https://www.youtube.com/watch?v=YOhj0SI0PVo

Zdroj: Medialne.etrend.sk| Foto: YouTube