V dôsledku pandémie koronavírusu momentálne občania i vláda prechádzajú mimoriadne náročným obdobím, ktoré si v piatok (12. marca) vyžiadalo hlavu ministra zdravotníctva. Dve z koaličných strán totiž v posledných dňoch uviedli, že ak by k danému kroku nedošlo, hrozí reálny rozpad vlády.

Práve v dôsledku situácie predstúpil Marek Krajčí v štvrtok (11. marca) pred novinárov, kedy spolu s premiérom oznámili, že podá demisiu a k jeho odchodu z funkcie dôjde postupnými krokmi. S predmetným však neboli stotožnení členovia všetkých strán a dnes už bývalý minister zdravotníctva preto pristúpil k radikálnemu rozhodnutiu.

Demisiu podal koncom pracovného týždňa, čo napokon zhodnotila i prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá nesúhlasí s vyjadrením Igora Matoviča, že išlo o obetu. Tesne po odstúpení napokon Marek Krajčí vyšiel pred kamery, kde sa vyjadril k odchodu z funkcie a poďakoval nielen partnerom z vlády, ale aj občanom Slovenskej republiky.

Vyjadrenie Mareka Krajčího v plnom znení

“Niečo pred vyše rokom si obyvatelia naše krajiny v demokratických voľbách zvolili jednoznačne zmenu v štýle vládnutia, ktorý tu dovtedy bol s obrovskou nádejou a túžbou po spravodlivosti v právnom štáte, nádejou na očistu od korupcie, klientelizmu. Myslím, že vláda, ktorej som bol do dnešného dňa súčasťou, túto víziu jednoznačne napĺňa a plní svoje sľuby, ktoré občanom dala. Samozrejme som presvedčený aj o kompetentnosti mojich kolegov ministrov za jednotlivé rezorty, ktoré spravujú, a preto je mojou veľkou túžbou, aby táto vláda mohla pokračovať ďalej. Nechcel som spôsobovať akúkoľvek pochybnosť o tom, že moje včerajšie vyhlásenie o tom, že podám demisiu, ako jednu z podmienok pokračovanie tejto súčasnej vládnej koalície, a teda aj vlády Slovenskej republiky, a preto som už v dnešný deň do rúk pani prezidentky svoju demisiu podal.

Chcem na tomto mieste v prvom rade poďakovať všetkým zdravotníkom, ktorí v súčasnosti bojujú v prvej línii bezprecedentnej pandémie, ktorá za posledných 100 rokov na svete nebola a myslím si, že svoj hrdinský boj zvládajú oni statočne a dobre. O to som rád, že aj podľa aktuálnych dať sú prognózy na ďalšie týždne veľmi priaznivé a zdá sa, že druhé vlnu pandémie máme za sebou. Samozrejme, chcem poďakovať všetkým pracovníkom, ktorí sú v súčasnosti v rezorte ministerstva zdravotníctva, najmä tým, ktorí pracujú priamo na ministerstve, chcem poďakovať všetkým občanom tejto krajiny za podporu, ktorú mi vyjadrovali a, samozrejme, najmä tým, ktorí ma povzbudzovali v tom ťažkom boji. Ja som cítil vaše povzbudenia, ďakujem veľmi, dávali mi silu v tomto boji ísť ďalej, obstáť a robiť si svoje povolanie s nasadením všetkých síl tak, aby som to vedel robiť čo najlepšie pre občanov tejto krásnej krajiny. Dnes svoju službu končím a želám našej vláde, a tak isto občanom tejto krajiny naozaj len to najlepšie. Ďakujem vám veľmi pekne,” zakončil svoje vyjadrenie Marek Krajčí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/du8mdz

Zdroj: TK | Video: YouTubu/HN