Je tomu len zopár hodín, čo bola na obrazovkách RTVS odvysielaná prvá epizóda očkovacej lotérie, kde bolo v hre 616 424 lístkov. Kým organizátori mienili rozdať výhercom pol milióna eur, z finančného obnosu sa napokon tešila len pani Lýdia z Nižnej Sitnice.

Ostatní výhercovia, ktorí sa zapojili do súťaže, prišli o peniaze potom, čo buď nezdvihli telefón v časovom limite, prípadne nedokázali uviesť potrebné heslo. Celú súťaž sledoval z diaľky aj bývalý premiér Igor Matovič, ktorý uviedol, že jeden z vyžrebovaných zahodil 300-tisíc eur, nakoľko nepozerá televízor a Zuzana z Prešova 400-tisíc eur, keďže má pomalý internet.

„…nuž, tým pádom prvý šťastlivec budúcu nedeľu hrá rovno o 500 tisíc evri,“ poznamenal, nevedno či s iróniou alebo nadšením, minister financii Igor Matovič, pričom dodal, že vysielanie bola dráma hneď na prvýkrát. „Do súťaže o očkovaciu prémiu sa môže zaregistrovať každá fyzická osoba s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky, ktorá absolvovala očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a dovŕšila vek aspoň 18 rokov a je registrovaná v databáze Národného centra pre zdravotnícke informácie,“ upovedomuje občanov Ministerstvo financii.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic, RTVS, MFSR