V skorých ranných hodinách sa začalo na celom Slovensku masívne testovanie občanov na koronavírus, pričom ešte v priebehu piatka organizátori akcie zháňali viac ako štvrtinu zdravotníkov. Ako však prezradil Igor Matovič, občania aj tím zodpovedných ľudí zvláda celý projekt viac ako bravúrne!

Celoplošné testovanie Slovákov vyvolalo medzi voličmi mimoriadne vášne, avšak pilotný víkend na Orave a v Bardejove priniesol prekvapivé výsledky. Na odberné miesta sa totiž dostavilo až 91 % občanov, pričom masívne zástupy ľudí aktuálne atakujú ulice celej krajiny. V Bratislavskom kraji na mnohých miestach kolabuje doprava a od skorých ranných hodín stoja občania v dlhých radoch, aby sa podrobili testovaniu.

Kým ešte v piatok (30. októbra) kompetentní vyzývali k súčinnosti zdravotníkov, medzi ktorých sa zaradil aj obľúbený komik, a pre regióny mali pokrytých len 73 %, dnes je situácia celkom iná. Premiér totiž informoval, že k 9:00 bolo pripravených 97,2 % odberových tímov!

„STE ÚŽASNÍ. Znamená to, že každý, kto sa chce testovania zúčastniť, sa určite na rad dostane. To znamená, že nechoďte na odberové miesta, kde sú veľké rady… podvečer bude prázdno a zajtra ešte viac,“ uviedol na sociálnej sieti, pričom pridal aj emotikon srdca. Následne všetkých opäť pobavil, keď zverejnil ďalší status, v ktorom sa odvolal na svoje neslávne slávne vyjadrenie: „One time, next time,“ ku ktorému pridal aj výstižné doplnky ohľadom testovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.