Slovenský herec Milan Lasica poslednýkrát vydýchol na pódiu Štúdia L+S v závere vystúpenia s orchestrom Bratislava Hot Serenaders pri tretej klaňačke. Jeho posledná rozlúčka bola predmetom mnohých diskusií a politici dokonca diskutovali o štátnom smútku. Trúchliaca rodina sa však rozhodla pre pohreb podľa svojich predstáv.

Milanovi Lasicovi zlyhalo srdce vo veku 81 rokov, pričom mnohí jeho kolegovia sú presvedčení, že zomrel tou najkrajšou smrťou, akú si vie umelec predstaviť. Náhly skon legendárneho herca však zdrvil jeho rodinu a priateľov. Mnohí herci i fanúšikovia dúfali, že pohreb sa uskutoční v Štúdiu L+S, opak bol však pravdou.

Manželka Magda Vášáryová s dcérami sa rozhodli pre poslednú rozlúčku v kruhu rodiny a niekoľkých blízkych priateľov. Pohreb sa tak uskutočnil 21. júla v bratislavskom krematóriu. Je samozrejmé, že najbližší sa v tak ťažkých chvíľach nechceli vyjadrovať pred médiami.

Vdova po Lasicovi sa napokon po pohrebe rozhodla vyjadriť Slovákom svoju vďaku. ,,V mene našej rodiny by som chcela poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nám v týchto dňoch poslali veľké množstvo kondolencií a podelili sa s nami o osobné spomienky zo stretnutí s mojím manželom Milanom Lasicom,“ odkázala bývalá politička, pričom dodala, že smútok a prejavenie obdivu na adresu zosnulého herca zmiernili ich žiaľ. ,,Veľmi oceňujeme, že ste pochopili naše prianie rozlúčiť sa s ním v kruhu našej rodiny,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dnes24.sk |  Foto: FB/Magdalena Vašáryová, YT/Peter Prokeš, RTVSOfficial