Karel Gott sa niekoľko mesiacov pasoval so zákernou akútnou leukémiou a denne dochádzal do nemocnice, aby sa opäť postavil na pódiá. Choroba však bola silnejšia a v utorok večer maestro poslednýkrát vydýchol. Toto sú prvé slová zdrvenej manželky Ivany.

Božský Kája sa už na pódium pred milovaných fanúšikov nepostaví. Karel Gott už raz v roku 2015 vyhral boj nad rakovinou. Zákerné ochorenie si ho však pred niekoľkými mesiacmi našlo opäť. Legendárny český spevák si od lekárov vypočul diagnózu akútnej leukémie, no napriek tomu bol odhodlaný bojovať.

Pravidelne dochádzal v sprievode manželky Ivany do nemocnice na liečbu a infúzie a viacerí verili, že sa z toho napriek pokročilému veku dostane. Žiaľ, nestalo sa a v utorok večer v kruhu rodiny poslednýkrát vydýchol. Ivana následne zverejnila prvé srdcervúce slová.

S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera, krátko po polnoci, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny. S ohľadom na zármutok rodiny prosíme o rešpektovanie súkromia, najmä s ohľadom a citlivosťou k neplnoletým dcéram Karla Gotta. Bližšie informácie o smútočnom rozlúčení zverejníme na oficiálnych webových stránkach Karla Gotta,“ uviedla podľa českého Blesku.

Smútok prežívajú aj herci, speváci či politici, ktorí vyjadrujú smútok nad obrovskou stratou a rodine vyslovujú úprimnú sústrasť. Medzi smútiacimi sú aj Peter Pellegrini, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Monika Bagárová, Marta Jandová, Eva Burešová, Láďa Kerndl či Bohuš Matuš. Spevák za sebou okrem manželky zanechal aj dve dcérky Charlotte Ellu a Nelly Sofiu, ako aj staršie dcéry Dominiku a Luciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Instagram/officialkarelgott, Facebook/Karel Gott