V piatok (13. mája) odštartovali vo fínskych Helsinkách Majstrovstvá sveta v hokeji, na ktorých sa Slovensko predstaví v skupine A. Hneď v prvý deň sa naše mužstvo postavilo proti tímu z Francúzska, pričom domáci hokejisti si hneď pripísali na konto prvé tri body!

Aj keď sa hovorí, že piatok trinásteho nenosí šťastie, to sa usmialo na slovenských hokejistov, ktorí triumfovali hneď v prvom zápase MS v hokeji 2022. Kým z veľkolepého športového podujatia boli vylúčené tímy Ruska a Bieloruska, pričom ich nahradili Francúzsko a Rakúsko, Slováci predviedli fantastickú hru hneď v úvode.

Na šampionáte sa Slováci v prvom zápase postavili proti nasadenému Francúzsku, ktoré zdolali pod taktovkou Craiga Ramsayho 4:2. O prvé skórovanie sa postaral Pavol Regenda v jedenástej minúte, kým v druhej tretine zvýšil skóre na 2:0 Tomáš Tatar. Francúzi v 27. minúte pokorili našu bránku, keď padol presný zásah z hokejky Anthonyho Recha. O šesť minút neskôr súperi dorovnali potom, čo Jordann Perret zasunul puk po samostatnom úniku, pričom Slováci sa nevzdali.

V 39. minúte zasadil tretí gól Samuel Takáč, kým skóre 3:2 podržali Slováci takmer až do konca tretej tretiny. Len osem sekúnd pred koncom zápasu však Pavol Regenda skóroval štvrtým gólom! V tabuľke si tak pripísali tri body, čím sú aktuálne na jej čele.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Góly a asistencie:

  • 27. Rech (Boudon), 33. Perret (Claireaux, Auvitu)
  • 11. Regenda (Grman, Roman), 22. Tatar (Lantoši, Slafkovský), 39. Takáč (Liška, Nemec), 60. Regenda (Slafkovský).

Úvodné zostavy:

Francúzsko: Buysse (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Bault, Chakiachvili, Crinon, Thiry, Llorca – Fleury, Texier, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Boudon, Treille, Rech – Leclerc, Ritz, Fabre – K. Bozon, trenér: Philippe Bozon

Slovensko: Rybár (Tomek) – Čerešňák, Rosandić, Nemec, Ivan, Jánošík, Gachulinec, Grman – Krištof, Lantoši, Tatar – Slafkovský, Roman, Regenda – Tamáši, Lunter, Pospíšil – Minárik, Liška, Takáč, trenér: Craig Ramsay

Foto: YT