Politika Prvé výsledky testovania na Orave: Počet nakazených RASTIE!

Prvé výsledky testovania na Orave: Počet nakazených RASTIE!

Coronavirus outbreak and coronaviruses influenza background as dangerous flu strain cases as a pandemic medical health risk concept with disease cells as a 3D render

Nielen Slovensko, ale doslova celý svet momentálne očakáva, ako dopadne celoplošné testovanie občanov, ktoré sa na území krajiny odštartovalo v najviac postihnutých regiónoch. Ozbrojené sily SR začali v spolupráci so zdravotníkmi a samosprávami miest pilotnú akciu na Orave a v Bardejove, kde od 8:00 ráno prebieha masívne testovanie Slovákov na koronavírus.

Len pred okamihom vystúpil minister obrany Jaroslav Naď na tlačovej konferencii, kde verejnosť informoval o prvých výsledkoch celoplošného testovania Slovákov na koronavírus. Akcie, ktorej priebeh zatiaľ hodnotí mimoriadne kladne, sa zúčastnilo už množstvo občanov, pričom záujem je omnoho väčší ako sa predpokladalo.

Do 12.00 h, teda za štyri hodiny odborníci pretestovali 13 648 odberov a identifikovali sme 497 pozitívnych,” uviedol minister. Podľa neho tak každý 30 človek mal koronavírus. Ako tiež dodal, jediný problém doposiaľ nastal v ranných hodinách pri logistike personálu, nakoľko ten bol testovaný prednostne a vyhodnotením zachytili približne 8 % pozitívnych testov. Taktiež sa na miesto odberov nedostavili niektorí z prisľúbených dobrovoľníkov, čo museli organizátori riešiť okamžite za pochodu.

Celá tlačová konferencia:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto | Zdroj | Video: YouTube/ HN televízia