Na Slovensku sa aktuálne ukončuje úvodné testovanie občanov na pandemické ochorenie koronavírus, ktorému na našom území doposiaľ podľahlo 159 ľudí. Kým v sobotu laboratóriá vykonali rekordných 16 048 testov, na Orave zdravotníci taktiež nezaháľali a identifikovali nových infekčných pacientov.

Pandémia koronavírusu ochromila život nielen na Slovensku, ale doslova na celom svete. Práve tu sa však vláda odhodlala pristúpiť k riskantnému celoplošnému testovaniu národa, o ktoré bol po prvotných rozporuplných reakciách mimoriadny záujem. Ako informoval na sociálnej sieti Facebook minister obrany Jaroslav Naď, v nedeľu bolo k 17.00 celkovo otestovaných ďalších 15 386 osôb, z ktorých sa 866 preukázalo ako infekčných.

Kompletne tak bolo v rámci celoplošného testovania, s výnimkou laboratórnych testov, k 17. hodine overených 136 904 Slovákov. Z predmetného počtu bolo pozitívne vyhodnotených 5 298, čo predstavuje 3,87 %. Testovanie v ostatných oblastiach krajiny by malo prebiehať nasledujúce víkendy vo všetkých okresoch Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO