Po niekoľko týždňov trvajúcej koaličnej kríze sa vláda dohodla na rekonštrukcii a vo vynovených funkciách sa vrátila na zasadnutia. Nový premiér Eduard Heger, ktorý má takúto sympatickú manželku Luciu, pritom dorazil v skorých ranných hodinách medzi prvými.

Nasledovali ho aj známe ministerské mená ako Veronika Remišová, Roman Mikulec či Jaroslav Naď. Rovnako sa pred kamery postavil aj minister Lengvarský, ktorý sa po Krajčím ujal rezortu zdravotníctva. Okrem iného priblížil, že medzi čierne okresy Slovenska už patrí len Kysucké Nové Mesto a Poprad.

Podľa informácií portálu Topky dorazil na nové rokovania vlády medzi poslednými práve minister financií Igor Matovič. Inokedy zhovorčivý politik, ktorý bol zvyknutý na dlhé tlačové besedy, sa tentokrát novinárom oblúkom vyhol so slovami „ďakujem pekne“ a údajne sa ponáhľal tak, že bral schodište po troch schodoch.

Rokovania sa mali niesť v pokojnom duchu a Veronika Remišová zhodnotila prvý deň vlády slovami, ktoré možno práve Matoviča zamrzia. „Dnes sme prvýkrát rokovali pod vedením nového premiéra Eduarda Hegera. Vláda pracuje naplno, konštruktívne a profesionálne,“ uviedla a pridala aj fotografiu z rokovacej miestnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: YT/HNtelevízia