Schvaľovať trestný čin, a obzvlášť taký, akým je atentát na vysokopostaveného ústavného činiteľa, rozhodne nie je v poriadku. To, že je demokracia a máme slobodu slova rozhodne neznamená, že si môže ktokoľvek vykrikovať či vypisovať nenávistné prejavy alebo tešiť sa z niečoho takého.

A ako kompetentní avizovali, tak sa aj stalo. Polícia je nielen pripravená takéto konanie preverovať, ale aj konať. A aj konala. Prvé dve osoby boli právoplatne odsúdené.

Na nepodmienečný trest odňatia slobody v trvaní troch mesiacov v strednej nápravnovýchovnej skupine odsúdil v nedeľu Okresný súd v Banskej Bystrici v tzv. superrýchlom konaní Ivana Č., ktorý 16. mája pred Rooseveltovou nemocnicou vykrikoval také doslova zvrátené frázy ako: „Tu leží Fico, nech skape, nech zdochne! Mali ho dokončiť!, mali ho streliť do hlavy.“

Okrem neho ešte prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava III podal návrh na vzatie do väzby obvineného muža s iniciálmi I. M. pre trestný čin nebezpečného vyhrážania, a to v súvislosti s tromi skutkami, Mal sa vyhrážať dvom poslancom NR SR a taktiež aj ministrovi vnútra SR. O výške jeho trestu sa bude rozhodovať.

Zdroj: Topky | Foto: Depositphotos